facebook

Białostocki blamaż

Długo czekaliśmy na ten mecz. Całą zimę czekaliśmy. Teraz długo go nie zapomnimy. Niestety, to nie grę będziemy pamiętać, a wynik. Gdyby był lekko półśmieszny, można by powiedzieć, że był lekko półśmieszny, ale był tragiczny. Husar – jeden, Hetman – sześć.

Od początku. Husar pojechał do Białegostoku. Pojechał bez kontuzjowanego Adama Milera i pauzującego za kartki Łukasza Pawluczuka. I tam grał mecz. Grał – mocne słowo. Bardziej statystował grającemu Hetmanowi. Chociaż Hetman też fajerwerków nie pokazał. Nie musiał. Wystarczyło, że w czwartej minucie strzelił na 1-0, w piętnastej poprawił na 2-0, w dwudziestej z boiska wyleciał Sylwek Gronowski. I właściwie było po meczu. Sylwek sfaulował nieładnie, a sędzia nieładnie pokazał czerwoną kartkę. Mógł żółtą. Z kolei Sylwek mógł nie faulować.

I tak prawie minęłaby pierwsza połowa, ale po jednej z nielicznych akcji naszej drużyny padła bramka. Asystował Mariusz Zalewski. Obrońca Hetmana skiksował niemiłosiernie. Wszystko pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Mateusz Wielogórski. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

A po przerwie sił Husarowi wystarczyło tylko na dwadzieścia minut. Oczywiście dwadzieścia minut odpierania ataków. O konstruowaniu akcji zapomnijmy. Po dwudziestu minutach Hetman podwyższył na 3-1. Później na 4-1 i tak aż do sześciu. Sporo. Dwie z sześciu bramek gospodarzy zacnej urody. Pozostałe zwyczajne.

Wnioski trzeba wyciągnąć, koniecznie. Gra Husara wyglądał kiepsko. Przed kartką Sylwka wyglądała kiepsko i po kartce jeszcze gorzej. Hetman to silniejszy Hetman niż ten z rundy jesiennej. Husar to właściwie niewiadomo. Kolejny mecz za tydzień. Kolejna weryfikacja formy. Formy, która będzie rosła. To pewne.

Skład: Adrian Kościuk – Rafał Zalewski (Damian Wielogórski), Kamil Grzyb, Piotr Grzyb, Mariusz Zalewski – Mateusz Wielogórski, Sylwester Gronowski, Krzysztof Jezierski (Adrian Dmitruk), Piotr Tararuj - Daniel Nikiforuk, Kamil Wawrzyniak (Szymon Przanowski)

Autor: KJ | Dodano: 2015-03-22 16:17:43